• Niemalże darmowa odzież używana

  Data publikacji: 25/09/2014 admin Brak komentarzy

  Każda dama pragnie wyglądać modnie. Panowie wbrew obiegowym opiniom, w żadnym razie nie pozostają w tym temacie w tyle. To nieprawda, że wyłącznie płci pięknej zależy na solidnym i zadbanym ubraniu. Nie ulega kwestii też powszechnie, że moda przynosi pewien wydatek pieniężny i mimo wielu sklepów z odzieżą, nie stać nas na to, co byśmy pragnęli mieć w szafie.

  Na początku lat dziewięćdziesiątych przybyła do nas moda punktów sprzedaży z ubraniami z drugiej ręki. Znane są one na Zachodzie Europy od pokoleń oraz tworzą dzisiaj stałą część krajobrazu wielu miast oraz miasteczek. W Polsce takie miejsca oznaczane są lumpeksami oraz mają poniekąd ujemną wymowę. Najpierw kojarzono je z miejscem, gdzie zaopatrują się najbiedniejsi. W następnej kolejności kilkukrotnie okazywało się, że w lumpeksach są uzdolnienia z pomocy społecznej w Anglii czy Irlandii. Pomnimy afery o importowanych ubraniach z Niemiec, które były ofiarowane na zutylizowanie.

  Zachód całkowicie inaczej odbiera takie sklepy. Można się tam zaopatrzyć w atrakcyjne i szykowne ubrania, które mimo upływu czasu są bezustannie na topie. Minionymi laty przewodnik po second handach Soul fashion stała się pewnego typu wyznacznikiem bycia na czasie. Kluczową różnicą między lokalnymi a zachodnimi szmateksami jest fakt, że zależnie od kraju inaczej odbieramy towar jaki mają do zaproponowania. Sklepy z wykorzystywaną odzieżą robią się coraz popularniejsze. Ma to swoją dobrą stronę. Bo robiąc w nich zakupy możemy zaoszczędzić na własnych ciuchach. Nie oznacza to, że w szafie powinniśmy posiadać jedynie odzież używaną. Bo za mniejsze finanse jesteśmy w stanie również ubrać się na wyprzedażach. Mamy tam jednak do czynienia z produktem, który wykonywany jest w paru takich samych egzemplarzach. Jeśli w związku z tym chcemy wyglądać oryginalnie to lub powinniśmy udać się do markowego sklepu czy też pójść do butiku naturalnie z odzieżą używaną. W nich odnajdziemy towary, które osiągalne są w indywidualnych egzemplarzach. Odzież stosowana jednoczy się jedynie z ciuchami, które były noszone uprzednio, a po pewnym czasie wyrzucone. Jednak niesłychanie nieraz jesteśmy w stanie w tych punktach sprzedaży dostać ubrania z metkami. Ciuchy, jakie były zakupione, ale nienoszone. Każdej kobiecie zdarza się kupić bluzkę, sukienkę lub spodnie, które po kupnie przestały się jej podobać i najzwyczajniej w świecie leżą przez parę lat w szafie. Takie ciuchy też w sklepowych pudłach są atrakcyjne.

  odzież używana

  Komentowanie jest wyłączone.