• Lumpeks – punkt sprzedaży z odzieżą używaną

  Data publikacji: 27/08/2014 admin Brak komentarzy

  Zakończony niedawno ogólny spis ludności, zezwoli na głębsze spojrzenie na aspekt zmian, jakie się dokonały w kraju przez te lata. Efekty będą popularne nie prędzej jak za trzy miesiące, pomimo tego w całym kraju wykonuje się towarzyszące temu zadaniu badania socjologiczne, oznaczane pomocnymi. Pozwalają one na poszerzenie wglądu w przekrój społeczny Polaków i warunków w których oni przebywają. Jednym z takich testów była uskuteczniona przez warszawskich uczonych ankieta dotycząca warunków życia na Wschodzie. Pokrewne pytania zadawano dziesięć lat temu, więc jest to jak w największym stopniu obrazowe badanie. Okazuje się, że na Podlasiu wciąż wyrzeka się na brak pracy i perspektyw na przyszłość. W niedużych miejscowościach panuje bezrobocie strukturalne oraz długotrwałe, a więc jego najgorsza forma.

  Miejsca te żyją w pewnego typu apatii, gdzie kierowniczym miejscem jest pub oraz punkt sprzedaży, gdzie można bez ustanku nabyć na zeszyt. Większe ośrodki jako rozrywkę mają lumpeksy. Dzień w jakim dojedzie odzież używana jest dniem odświętnym, bowiem przy odrobinie szczęścia za nieduże pieniądze można nabyć coś de facto fajnego – lumpeks wtenczas przeżywa osaczenie. Taki obraz nie jest może zanadto spokojny oraz powinien właściwie wzbudzać u innych kondolencje. Należy jednak nie zapominać, że wielu z opisanych ludzi sama wybrała taki tryb życia. Nieraz zdarza się, że sukienka, bluzka czy spódnica, która nam się podoba najzwyczajniej w świecie jest za duża. W owym czasie decydujemy się na zaniesienie jej do krawcowej oraz wprowadzenie pewnych modyfikacji. Niestety, nie każdą rzecz możemy zmienić. Pieniądze jakie przekazaliśmy na ciuchy są wypchnięte w błoto. Rzecz jasna żal byłby mniejszy, gdyby sukienka ta nie była aż tak kosztowna, a co najistotniejsze nadawała się do noszenia. Ubrania nabyte w punktach sprzedaży z odzieżą używaną są tańsze oraz nawet jeśli nie jesteśmy w stanie dokonać w nich przeróbek mamy do siebie mniejszą pretensję. Koszt kupna był mniejszy. I zdecydowanie odzież taką łatwiej poddajemy przemianom. Skracamy, zmieniamy lub coś doszywamy.

  Bawimy się w projektantki i przerabiamy dany ciuch według własnego upodobania. Odzież stosowana gruntownie się do tego nadaje. Jesteśmy w stanie stworzyć swoją własną oryginalną konfekcję, a tym samym wyróżniać się z tłumu. Dzisiaj o to zwłaszcza chodzi młodym ludziom. By być innym od wszelkich. W taki sposób eksponują swoją indywidualność i osobowość.

  Więcej na temat lumpeksa na stronie http://www.soulfashion.pl

  Komentowanie jest wyłączone.