Kupujemy: olej kokosowy.

Lip
2016
20

posted by on oleje tłoczone na zimno

No comments

124412585-olej-kokosowy.jpg

Coraz to więcej osób spogląda na żywność w niezwykle uważny sposób i wybiera jedynie towary zdrowe i najwyższej jakości. Należałoby zdecydować się na składniki najlepsze oraz naturalne, ponieważ mogą one całkowicie wpłynąć na stan naszego zdrowia.

 Doskonałym produktem, na punkcie jakiego zwariował ostatnimi czasy cały glob jest olej kokosowy. Nadaje się on zarówno do celów kulinarnych, jak i kosmetyczny. Dietetycy zalecają, by wszystko smażyć naturalnie na oleju kokosowym. 

 

 

Z jakiego powodu właśnie olej kokosowy?

Olej kokosowy ma wiele przeznaczeń w kuchni. Można na nim piec, smażyć i dodawać go do ciast oraz deserów. W szczególe, pali się on w niezwykle wysokich temperaturach. Poza tym, ma rozkoszny smak i niezwykle delikatny zapach, który dodaje potrawom nieco orientalnej nuty. Na bazie oleju kokosowego można piec fenomenalne ciasta, jednakowoż równie porządnie można na nim smażyć ryby czy drób. Olej nie ma wyraźnego smaku, a w związku z tym wolno z niego wykorzystywać wszechstronnie.

 Wiele osób użytkuje olej kokosowy w miejsce masła. Można dodawać go do past, zapiekanek, czy również tart, zamiast masła. Wolno wobec tego korzystać z niego na ciepło, jak i na zimno. To naturalnie dzięki temu, że się nie przypala, można smażyć na nim w bardzo ogromnych temperaturach.

Koniecznie należy wybierać zawsze olej nierafinowany, tłoczony na zimno. 

Zachowuje on bo w owym czasie najwięcej wartości i jest dla nas najlepszy. Dietetycy wybitnie często wskazują na niezbędność użytkowania oleju kokosowego w trakcie odchudzania, z kilku przyczyn:

Olej ten ma niezmiernie wartościowy wpływ na zwalczanie otyłości, głównie brzusznej.

Przez organizm użytkowany jest on do spalania kalorii oraz produkcji energii do dyspozycji na cały dzień.

Nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu, zwłaszcza w miejscach nadrzędnych, jak brzuch oraz uda.

Olej kokosowy obniża pułap cholesterolu.

Pomaga również we wchłanianiu się różnych witamin do stworzonego przez nas organizmu. Polecany jest zwłaszcza razem z warzywami, żeby organizm łatwiej przyswoił zawarte w nich witaminy.

Bywają również osoby, jakie decydują się na stosowanie oleju kokosowego nie do celów kulinarnych niemniej jednak w celach kosmetycznych. Może być stosowany bez kłopotu jako balsam do ciała lub ewentualnie zamiast wyjątkowego olejku. Poza tym, można go wykorzystywać do produkcji kosmetyków, kremów i maseczek. Wiele osób myje zęby właśnie przy pomocy oleju kokosowego. 

Jego właściwości są niesłychanie cenione – szczególnie te nawilżające oraz natłuszczające. Znakomicie sprawdzi się w związku z tym również na włosy oraz paznokcie i wzmocni je oraz odżywi. W wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystywany jest jako zamiennik dla syntetycznych olejków.

Najświeższe badania podkreślają także, że olej kokosowy ma cudowne zastosowania medyczne. Wnioski okazały się wybitnie wartościowe dla człowieka – olej kokosowy jest nadzwyczaj znaczący w walce z nowotworami i wszelkimi stanami zapalnymi organizmu. To naturalnie dzięki temu, że intensyfikuje wchłanianie witamin oraz pobudza przemianę materii, polecany jest w głównej mierze w terapii otyłości i przy próbach zrzucenia nadmiaru wagi. Fenomenalnej jakości olejem kokosowym jest na przykład olej kokosowy tłoczony na zimno osiągalny w punkcie sprzedaży internetowym green-spoon.com.

Należałoby wstąpić, kupić oraz poczuć zbawienny wpływ tego ekstrawaganckiego produktu!

Leave a Reply