• Inspiracje przeszłością w nowoczesnym meblarstwie

  Data publikacji: 5/07/2013 admin Brak komentarzy

  Obserwując rynek meblowy można odnieść wrażenie, że projekty mebli na przestrzeni lat uległy znacznej zmianie. Ciężkie i toporne meblościanki zastąpiono nowoczesnymi zestawami meblowymi, które doskonale komponują się z niemal każdym wnętrzem. Prawdziwą furorę robią dziś te, które nie zabierają zbyt wiele wolnej przestrzeni, jednak są bardzo pojemne i ekonomiczne. Meble nowoczesne cechuje przede wszystkim elegancki wygląd i funkcjonalność. Doskonale wkomponują się zarówno we współczesne mieszkania jak i w zabytkowe kamienice. Współczesne zestawy meblowe mają za zadanie przede wszystkim nie zabierać wolnej przestrzeni. Dlatego nawet mniejsze mieszkania będą prezentowały się doskonale, jeśli tylko uda nam się połączyć ich skromną kubaturę z odpowiednio dobranymi meblami. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samem zdecydować o finalnym wyglądzie naszego mieszkania, inspiracji możemy poszukać w internecie lub skorzystać z pomocy fachowców.

   

  Choć nowoczesne zestawy budzą zachwyt wśród klientów, są i tacy, którzy zdecydowanie bardziej lubują się w meblach stylizowanych na te sprzed lat. Meble vintage, bo to o nich mowa są dziś znowu na topie. Kuchnie przypominające swoim wyglądem surowe, prowansalskie pomieszczenia jadalne sprzed wieków, salony, których nie powstydziłby się niejeden, przyzwyczajony do luksusu książę, czy łazienki godne Kleopatry. Dziś, dzięki rozwiązaniom w meblarstwie, możemy przenieść się w czasie nawet o kilka wieków. Oczywiście nie każdego z nas stać na takie luksusy. Dlatego dobrym wyjściem z sytuacji może okazać się wizyta na targu staroci i wyszukanie starych i pięknych mebli do renowacji. Po pierwsze będziemy mieli możliwość własnoręcznie stworzyć jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny mebel, a po drugie zaoszczędzimy kilka złotych.

   

  Modne w ostatnich latach stały się również meble ekologiczne. Wiele firm podjęło się wyzwania i wyspecjalizowało się w produkowaniu tylko i wyłącznie tego typu produktów. Meble przyjazne dla środowiska na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych, które możemy nabyć w każdym niemal salonie meblowym. W procesie ich produkcji używane są tylko i wyłącznie środki nieszkodliwe dla środowiska. Chemiczne wytwarzane lakiery zastąpiono delikatnymi emulsjami, które nie dość, że doskonale chronią powierzchnię mebli, to są w stu procentach bezpieczne zarówno dla nas jak i środowiska w którym żyjemy. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dziś, kiedy tyle mówi się o szkodliwych substancjach negatywnie wpływających na otaczającą nas przyrodę.

  Komentowanie jest wyłączone.