• Dachy oraz specjaliści – dekarze

    Data publikacji: 16/03/2015 admin Brak komentarzy

    Zastanawiając się nad wymianą dachu – a przecież co jakiś czas taki generalny remont połączony z wymianą dachu jest nieodzowny – analizujemy przede wszystkim to, jakie będą koszty wymiany dachu. A te niestety nie są niskie. Wymiana dachu jest dosyć kosztowna – głównie ze względu na wysokie ceny materiałów budowlanych, w tym dachówek, które są przecież niebezużyteczne do tego, by taki dach wykonać. W następstwie tego czasem do wymiany dachu przymierzamy się nawet i kilka lat odkładając finanse, oszczędzając, aby mieć fundusze na takie prace remontowe. Kiedy już mamy zapewnione środki finansowe, które wystarczą nam na zakup dachówek, na opłacenie pracowników, którzy wykonają tą ciężką pracę. Jesteśmy w stanie zlecić całe prace związane z montażem dachu odpowiednim pracobiorcom, firmom dekarskim – i to one zajmą się wszystkim tym, co będzie potrzebne w związku z montowaniem dachu, łącznie z wyborem należytych dachówek, możemy także my sami zająć się tym, a firmom zlecić jedynie krycie dachu – sami nie posiadamy właściwych kwalifikacji, zdolności i doświadczenia, by to zrobić. Sporo dachów egzekwowanych jest z dachówek – już po nazwie tego szczegółu budowlanego można domyślić się do czego służy, do czego jest w użyciu. 

    Dachówki są nadzwyczaj odporne, wobec tego także dachy wykonane z tego rodzaju materiałów z całą pewnością będą sprzyjały przez długie lata, będą właściwej jakości. To, że dachówki są materiałem trwałym wcale nie świadczy, że nie ulegają defektom – wręcz przeciwnie, takie niedociągnięcia zdarzają się na wszelkich dachach. Z nieraz dachówki mogą się obluzować – w wyniku działania na nie wymogów atmosferycznych, w pewnych momentach łamią się, kruszą. Takie uszkodzone dachówki bez jakiegokolwiek ale wypada wymienić, żeby membrana epdm wyglądało przyzwoicie. Jeśli tego nie uczynimy dachówka ma prawo spaść i zrobić szkodę osobie idącej, dach może przeciekać. Regularnie musimy więc robić przegląd naszego dachu – a nie jest to zawikłane. Wystarczy co kilka miesięcy wejść na dach – bezsprzecznie uważając, by z niego nie spaść i obserwować, przyglądać się dachówkom, sprawdzać, czy nie są zniszczone. Takie uszkodzenia w szeregu przypadków pojawiają się po zimie. Kolory dachów są najróżniejsze. Nie ma niemal jakichkolwiek ograniczeń. Naturalnie w standardzie jest kilkanaście barw dachówek – i z tych barw możemy wybierać bez jakichkolwiek ograniczeń oraz dopłat. Jeśli jednakże uprzemy się oraz zechcemy zamontować dach w kolorze niesztampowym, niedostępnym w ogólnej sprzedaży możemy go zamówić u producenta – a ten z całą pewnością za dodatkową opłatą spełni nasze marzenia o dachu w kolorze nietypowym, niezbyt powszechnym. Kolor dachu ma gigantyczny wpływ na to, jak będzie wyglądał stworzony przez nas dom. Znaczenie ma również i to, jaki będzie to typ dachu – a możliwości mamy niesłychanie wiele. 

    Każdy z nas, kto tylko zastanawia się nad montażem dachu, nad jego wymianą, nad doborem koloru powinien określić, w jakim kolorze będą ściany domu – bezsprzecznie chodzi tu o mury zewnętrzne. Dobrze by było, gdyby kolor dachu kolorystycznie pasował do całej reszty. Zdecydowana większość z nas decyduje się na montaż dachu w kolorze czerwonym – oraz wszelkich odcieniach takiej czerwieni aż po barwę buraczkowo – brązową. blacha miedziana

    Dodaj swoją opinię